کود

بهترین کود ارگانیک چیست؟نحوه انتخاب بهترین کود ارگانیک متناسب با همان گیاه

بهترین کود ارگانیک - کلبه کشاورز اهواز

بهترین کود ارگانیک چیست؟!

آیا به دنبال بهترین کود ارگانیک موجود هستید؟ برای یافتن پاسخ خود تا انتهای این مقاله همراه من باشید تا با هم شرایط لازم برای داشتن بهترین کود ارگانیک (آلی) را بررسی کنیم. در انتهای این مقاله با چند محصول ارگانیک فوق العاده آشنا خواهید. پیشنهاد می کنم قبل از خواندن این مقاله به سراغ مقاله آشنایی و بررسی انواع کود های ارگانیک بروید تا دید بهتری نسبت به کود ارگانیک پیدا کنید.

بهترین کود ارگانیک را چگونه تشخیص دهیم؟

درک اهمیت کود دهی برای باغ می تواند به بهبود شرایط گیاهان کمک کند. حتی اگر خاک شما سالم باشد ، باز هم به کمی کود نیاز دارد تا به خوبی نیاز گیاهان شما را براورده کند. توجه داشته باشید که کود ارگانیک (آلی) با کودهای شیمیایی معمولی متفاوت است.

در واقع تعریف یک کود ارگانیک به عنوان بهترین کود زمانی درست و به جا است که شرایط خاک و آب و هوا و نیاز گیاه و زمان استفاده از کود مد نظر قرار گیرد.

دانستن چگونگی انتخاب نوع مناسب کودهای ارگانیک (آلی) ضروری است. زیرا باید اطمینان حاصل کنید که مواد مغذی مورد نیاز گیاهان خود را تامین می کند.

6 گام تا انتخاب بهترین کود ارگانیک

برای انتخاب کود ارگانیک مناسب همان طور که گفتیم ، لازم است شرایطی مورد بررسی قرار گیرد. بریم تا به بررسی گام های یافتن بهترین کود ارگانیک بپردازیم :

گام 1) کود های مغذی مورد نیاز خاک خود را بشناسید

برای یافتن بهترین کود ارگانیک اولین کاری که باید انجام دهید این است که خاک موجود در باغ خود را آزمایش کنید. برای اینکه بتوانید این کار را انجام دهید ، باید ترکیب خاک موجود را مشخص کنید.

انواع مختلفی از آزمایشات وجود دارد که می توانید انجام دهید. از جمله آزمایشات مربوط به سنجش میزان فسفر ، نیتروژن و PH خاک. این آزمایشات اطلاعاتی راجع به اجزای خاک به شما می دهد. شما می توانید کیت های آزمایش خاک را از لوازم باغبانی خریداری کنید.

همچنین می توانید برای آزمایش جنبه های مختلف خاک خود با آزمایشگاه های دولتی یا خصوصی تماس بگیرید. البته این کار با هزینه کمی همراه خواهد بود.

گام 2) نیازهای تغذیه ای گیاهان خود را بشناسید

نکته بعدی که باید انجام دهید این است که مواد شیمیایی مورد نیاز گیاهان خود را بشناسید تا بتوانند به خوبی رشد کنند. بهترین کاری که می توان کرد این است که گیاهانی را که قصد دارید پرورش دهید، نوع خاک مورد نیاز آنها را بررسی و لیست کنید. زیرا این موارد به شما در تهیه مواد شیمیایی مورد نیاز کمک می کند.

گام 3) انتخاب بهترین نوع کود ارگانیک برای گیاهان خود

شروع به انتخاب نوع کودی کنید که تغذیه مورد نیاز گیاهان و خاک شما را تامین کند. انواع مختلفی از کودهای ارگانیک (آلی) از جمله کود پرندگان و حیوانات وجود دارد که منبع خوبی از میکروارگانیسم ها و نیتروژن است. کود استخوانی یا خونی آزاد کننده آهسته نیتروژن است و همچنین دارای مواد معدنی است. همچنین می توانید از کود سنگ فسفات استفاده کنید، که برای گیاهانی که در حال گلدهی هستند مناسب است.

گام 4) انتخاب کود ارگانیک مناسب

از آنجا که کودهای ارگانیک (آلی) زیادی در بازار وجود دارد ، بهتر است اطلاعات روی بسته های آنها را بخوانید.این اطلاعات به شما کمک میکند تا از مقدار مواد مغذی درون آنها مطلع شوید. شما باید به دنبال مواد تشکیل دهنده هر کود ، از جمله قیمت ، برچسب ها و دستورالعمل های لازم برای پیروی از آن باشید. تا بتوانید با برنامه کود دهی را شروع کنید و بهترین کود ارگانیک را برای باغ خود انتخاب کرده باشید.

گام 5) انتخاب کود ارگانیکی که نیازهای شما را برآورده کند

به اعداد نشان داده شده در برچسب های موجود بر روی کود ها ارگانیک (آلی) توجه کنید. این ارقام به درصد سه ماده مغذی اصلی مختلف آن کود ، از جمله پتاسیم ، فسفات و نیتروژن اشاره دارد.

به عنوان مثال ، اگر کودی با علامت 7-13-11 مشاهده می کنید ، این بدان معناست که دارای 7٪ نیتروژن ، 13٪ فسفات و 11٪ پتاسیم است. اگر انواع دیگری از مواد مغذی وجود داشته باشد ، همه آن ها فهرست خواهند شد ، بنابراین نیازی نیست نگران چیزی باشید.

گام 6) مقدار کود مورد نیازتان را مشخص کنید

اکنون که همه اطلاعات مورد نیاز را دارید ، کار بعدی که برای انتخاب بهترین کود ارگانیک مناسب برای گیاهان شما باید انجام دهید این است که میزان کود ارگانیک مورد نیاز خود را بررسی کنید. مقدار آن بستگی به سلامت خاک شما و فضایی که در اختیار دارید دارد. همیشه به یاد داشته باشید که هرچه خاک شما نامتعادل تر باشد ، به کود ارگانیک بیشتری نیاز دارید. تمام دستورالعمل های موجود در بسته بندی کود را دنبال کنید تا بدانید که چگونه از آن استفاده کنید.

آشنایی با 3 کود ارگانیک فوق العاده عالی

خرید کود ارگانیک شارژر – کلبه کشاورز اهواز

کود ورمی کمپوست بهکام 1 کیلویی – کلبه کشاورز اهواز

 

سخن پایانی

در نهایت به این نتیجه می رسیم که شما با بررسی نیازهای گیاهان و شرایط خاص موجود فرمول بهترین کود ارگانیک را برای باغ و گیاهان خود را بدست می آورید.

 

فروشگاه محصولات و تجهیزات کشاورزی کلبه کشاورز اهواز با سال ها سابقه فعالیت در این صنف آسودگی خاطر شما را از کیفیت محصولات ارائه شده تضمین می کند . برای خرید انواع کودهای شیمیایی و ارگانیک برای گیاهان آپارتمانی و یا باغچه های خود به صفحه فروش کودهای کلبه کشاورز مراجعه فرمایید!

 

کپی با ذکر منبع به صورت لینک آزاد!

کلمات کلیدی : خرید محصولات کشاورزی اهوازخرید کود برای گیاهان آپارتمانی – انواع کودها – کود کشاورزی اهواز – خرید کود ارگانیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *