کود, مجله آموزشی

کود ارگانیک ویتامینه گیاهان چیست + معرفی ویتامین‌های مورد نیاز گیاهان

کود ارگانیک ویتامینه گیاهان چیست + معرفی ویتامین‌های مورد نیاز گیاهان کلبه کشاورز

کود ارگانیک ویتامینه گیاهان

کود ارگانیک ویتامینه گیاهان مکمل بسیار عالی در دوره کود دهی می باشد. این کود تاثیر فوق العاده ایی روی گیاهان دارد.

در ادامه ویتامین ها و مکمل های گیاهان که موجب بهتر شدن گیاهان می شوند را بررسی می کنیم. در انتها می پردازیم به چند کود ویتامینه خیلی عالی برای گیاهان. همراه ما باشید. 

گیاهان به چه نوع ویتامین هایی نیاز دارند؟

اکثر تغذیه گیاهان آزادانه از کربن ، هیدروژن و اکسیژن موجود در هوا و آب تامین می شود. در صورت نیاز به تقویت خاک برای رشد گیاهان ، کود و مواد آلی موجود در خاک بقیه مواد مغذی را تأمین می کنند.

انواع مواد مغذی مورد نیاز گیاهان با انسان متفاوت است. با این حال ، برخی تحقیقات نشان می دهد که گیاهان ممکن است با استفاده از ویتامین B ، ویتامین C و ویتامین E از مزایای خاصی برخوردار شوند.

ویتامین B

دانشگاه کالیفرنیا ، دیویس گزارش می دهد که هیچ ادعایی مبنی بر مفید بودن ویتامین B-1 با تحریک رشد ریشه به گیاهان وجود ندارد. در مقابل ، محققان Advanced Nutrients ادعا می کنند که استفاده از مکمل های ویتامین B گیاهان قوی تری با عملکرد بالاتر از گیاهان بدون درمان تولید می کند. اشاره می شود که تحقیقات بیشتری در این زمینه نیاز است.

 

ویتامین C

دانیل گالی ، استاد بیوشیمی دانشگاه کالیفرنیا ، ریورساید ، یافته های وی نشان می دهد که استفاده از مکمل ویتامین C نتایج زیر را به ما می دهد:

  1. تحمل دود گیاه را افزایش داده
  2. روند فتوسنتز را بهبود می بخشد
  3. میوه را مغذی تر می کند
  4. محافظی در برابر اوزون و مضرترین قسمت دود
  5. باعث کاهش لکه های قهوه ای
  6. جلوگیری از توقف رشد
  7. افزایش عملکرد محصول

وی هشدار می دهد که تحقیقات بیشتری در این زمینه مورد نیاز است.

 

ویتامین E

مطالعه از دانشگاه تورنتو و دانشگاه ایالتی میشیگان نشان می دهد که مکمل ها و کود ارگانیک ویتامین E حساسیت گیاه را در برابر دمای سرد کاهش می دهد.

در نتیجه می تواند توسعه گونه های گیاهی مقاوم در برابر سرما باشد. با تولید محصولات و عملکرد بهتر به نفع باغداران در آب و هوای سردتر خواهد بود. باغداران با آب و هوای سرد می توانند آزمایش کنند که چگونه استفاده از ویتامین E بر گیاهان در حال رشد بر طول عمر یا رشد محصولات آنها تأثیر می گذارد.

 

محدوده استفاده از کود ارگانیک ویتامینه گیاهان

محدوده غلظت عناصر معدنی که باعث رشد مطلوب در محصولات می شوند، بر اساس نوع مواد مغذی و گونه های محصول متفاوت است. هنگامی که عناصر ضروری به درستی تامین شوند ، رشد گیاه استاندارد است. وقتی عنصر معدنی جذب شده کافی یا زیاد باشد ، رشد ساقه ها و ریشه ها مختل می شود. علاوه بر این، عملکرد کل متناسب با جذب مواد معدنی است.

 

کود و تغذیه پایه گیاهان

درشت مغذی های نیتروژن ، فسفر و پتاسیم با گذشت زمان از خاک خارج می شوند و نیاز به غنی سازی خاک با کود برای بازگرداندن تعادل و کمک به گیاهان برای رسیدن به بهترین پتانسیل رشد دارند.

گیاهان مختلف ترجیحات متفاوتی در مورد سطوح مطلوب این مواد مغذی دارند، به ویژه در مورد نیتروژن.

به عنوان مثال ، نیتروژن بیش از حد مانع از تولید گوجه فرنگی می شود در حالی که اسفناج و کلم بروکلی به شدت از این ماده مغذی تغذیه می کنند و برای رشد خوب به سطوح بالایی نیاز دارند.

کلسیم ، منیزیم و گوگرد به ندرت به و کم در خاک هستند که این موضوع باعث نگرانی می شود، اما اگر خاک این ترکیبات کلیدی را از دست بدهد ، می توان آنها را به عنوان اصلاحات خاک مانند افزودن کود ارگانیک ویتامینه گیاهان نیز اضافه کرد.

ریز مغذی های بور ، منگنز ، مس ، روی ، کلر ، نیکل ، کبالت و مولیبدن در مقادیر کمی برای رشد گیاه مورد نیاز است که کمبود آن مشکل خاصی ایجاد نمی کند. بهترین راه برای اطمینان از تامین مناسب این ویتامین های گیاهی این است که خاک خود را با کود یا سایر مواد آلی تغذیه کنید.

در مقاله کود چیست ما تمام عناصر ضروری گیاهان را بیان کرده ایم و راجب هر کدام و تاثیرشان بر گیاهان توضیح داده ایم. پیشنهاد می کنم برای تکمیل این بخش نگاهی به مقاله ما داشته باشید.

 

معرفی چند کود ارگانیک ویتامینه مخصوص گیاهان

سوپرسیوینگ پودری جنوبگان 1 کیلو

فرتریکس 20+20+20 جنوبگان 1 کیلو

سیویکا 12-5-7 جنوبگان 1 لیتر

قرص کود 36-12-12

دوستان اگر سوالی داشتید، از طریق راه های ارتباطی که در صفحه قرار داده شده با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *